Výhody plechovej krytiny z pohľadu strechárov.

Plechová strešná krytina sa stáva čoraz obľúbenejším typom strešnej krytiny medzi investormi aj strechármi. Je to z dôvodu, že ponúka mnohé výhody plechovej krytiny, ktoré oceňujú tak zákazníci stavajúci domy, ako aj profesionáli zaoberajúci sa montážou striech.

JEDNODUCHOSŤ TRANPORTU A MONTÁŽE

Medzi najväčšie výhody plechovej krytiny patrí jej jednoduchá preprava a montáž. To platí najmä pre dvojmodulovú plechovú krytinu, ktorá vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti (cca 1,2 m šírky a 72 cm dĺžky, čo zodpovedá ploche cca 9 tradičných strešných škridiel) sa dá prepravovať aj malým dodávkovým autom.

Jednoduchá montáž je ďalšou výhodou, ktorá radí plechovú krytinu na čelo zoznamu preferovaných strešných krytín strechármi. Veľké formáty plechov alebo modulov eliminujú potrebu dolaďovania jednotlivých prvkov, čo značne urýchľuje a zjednodušuje prácu.

NÍZKA HMOTNOSŤ

Nízka hmotnosť plechovej krytiny v porovnaní s tradičnými keramickými alebo betónovými strešnými škridlami je ďalšou jej významnou výhodou. Montáž na strešnej konštrukcii prebieha oveľa rýchlejšie a menší objem strešnej krytiny umožňuje použitie menej masívnej strešnej konštrukcie, čím sa znižujú náklady na výstavbu.

UNIVERZÁLNOSŤ

Plechová strešná krytina je mimoriadne univerzálny materiál, ktorý sa dá použiť prakticky na každej streche – od jednoduchých sedlových striech až po zložité strechy s mnohými zlommi, vikiermi a úžľabími. Jednoduché spracovanie plechu a nízke straty materiálu pri strechách s nepravidelnými tvarmi z nej robia ideálnu voľbu pre skúsených strechárov.

ZHRNUTIE

Jednoduchosť transportu a montáže, nízka hmotnosť, univerzálnosť a estetický vzhľad sú len niektoré z výhod plechovej strešnej krytiny, ktoré z nej robia preferovaný materiál pre investorov aj strechárov.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE

  • Podrobný návod na prípravné práce strešnej konštrukcie pod plechovú krytinu nájdete na tomto odkaze.